Primera - Zone B - Argentina

Standing Argentina
Team MP W D L GS GC G Pts Form
1 Independiente Rivadavia 4 3 1 0 9 5 +4 10
2 Brown de Adrogue 4 3 1 0 6 2 +4 10
3 Atletico Guemes 4 3 1 0 5 1 +4 10
4 CA All Boys 4 2 1 1 7 4 +3 7
5 Barracas Central 4 1 3 0 5 4 +1 6
5 Tristan Suarez 4 2 0 2 5 4 +1 6
7 Defensores de Belgrano 5 1 3 1 4 3 +1 6
8 Club Almagro 4 2 0 2 6 7 -1 6
9 Deportivo Moron 4 2 0 2 4 5 -1 6
10 San Telmo 4 1 2 1 6 6 0 5
11 San Martin de San Juan 5 1 2 2 6 7 -1 5
12 Santamarina 4 1 2 1 4 5 -1 5
13 Gimnasia de Jujuy 5 1 1 3 4 5 -1 4
14 Villa Dalmine 5 0 4 1 2 4 -2 4
15 Ferro Carril Oeste 5 1 1 3 2 6 -4 4
16 Instituto AC Cordoba 4 0 3 1 1 2 -1 3
17 Atletico de Rafaela 4 0 3 1 2 4 -2 3
18 Guillermo Brown 5 0 2 3 2 6 -4 2
Promotion Playoffs
Playoffs

Home Standing

Team MP W D L GS GC G Pts Form
1 Brown de Adrogue 3 2 1 0 4 1 +3 7
2 Independiente Rivadavia 2 2 0 0 7 4 +3 6
3 Atletico Guemes 2 2 0 0 3 0 +3 6
4 Ferro Carril Oeste 2 1 1 0 2 0 +2 4
5 Barracas Central 2 1 1 0 3 2 +1 4
5 Defensores de Belgrano 3 1 1 1 3 2 +1 4
5 Santamarina 2 1 1 0 3 2 +1 4
8 CA All Boys 2 1 0 1 4 3 +1 3
9 Gimnasia de Jujuy 2 1 0 1 3 2 +1 3
10 Deportivo Moron 1 1 0 0 1 0 +1 3
11 Tristan Suarez 2 1 0 1 2 2 0 3
11 Villa Dalmine 3 0 3 0 2 2 0 3
13 San Martin de San Juan 3 1 0 2 5 6 -1 3
14 Club Almagro 2 1 0 1 3 4 -1 3
15 San Telmo 2 0 2 0 1 1 0 2
16 Atletico de Rafaela 2 0 2 0 0 0 0 2
16 Instituto AC Cordoba 2 0 2 0 0 0 0 2
18 Guillermo Brown 2 0 1 1 1 2 -1 1

Away Standing

Team MP W D L GS GC G Pts Form
1 CA All Boys 2 1 1 0 3 1 +2 4
2 Atletico Guemes 2 1 1 0 2 1 +1 4
2 Independiente Rivadavia 2 1 1 0 2 1 +1 4
4 Tristan Suarez 2 1 0 1 3 2 +1 3
5 Brown de Adrogue 1 1 0 0 2 1 +1 3
6 San Telmo 2 1 0 1 5 5 0 3
7 Club Almagro 2 1 0 1 3 3 0 3
8 Deportivo Moron 3 1 0 2 3 5 -2 3
9 Barracas Central 2 0 2 0 2 2 0 2
10 Defensores de Belgrano 2 0 2 0 1 1 0 2
10 San Martin de San Juan 2 0 2 0 1 1 0 2
12 Instituto AC Cordoba 2 0 1 1 1 2 -1 1
13 Atletico de Rafaela 2 0 1 1 2 4 -2 1
14 Gimnasia de Jujuy 3 0 1 2 1 3 -2 1
14 Santamarina 2 0 1 1 1 3 -2 1
16 Villa Dalmine 2 0 1 1 0 2 -2 1
17 Guillermo Brown 3 0 1 2 1 4 -3 1
18 Ferro Carril Oeste 3 0 0 3 0 6 -6 0
League Statistic

Most Wins: 3Independiente Rivadavia Brown de Adrogue Atletico Guemes

Least Wins: 0Villa Dalmine Instituto AC Cordoba Atletico de Rafaela Guillermo Brown

Least Losses: 0Independiente Rivadavia Brown de Adrogue Atletico Guemes Barracas Central

Most Losses: 3Gimnasia de Jujuy Ferro Carril Oeste Guillermo Brown

Most Draws: 4Villa Dalmine

Least Draws: 0Tristan Suarez Club Almagro Deportivo Moron

Best Scoring Teams: 9 g. / 2.25 av. Independiente Rivadavia

Worst Scoring Teams: 1 g. / 0.25 av. Instituto AC Cordoba

Best Defensive Teams: 1 g. / 0.25 av. Atletico Guemes

Worst Defensive Teams: 7 g. / 1.75 av. Club Almagro

Best Goal Difference: +4Independiente Rivadavia Brown de Adrogue Atletico Guemes

Worst Goal Difference: -4Ferro Carril Oeste Guillermo Brown