Picerno
Serie C - Group C
Italy
| Team Info | |
|---|---|
| City: | Picerno |
Last Away Matches
| Date | Tournament | Home Team | Score | Away Team | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.04.2026 | Serie C - C | Salernitana | 2 - 1 | Picerno | 1.66 | 3.47 | 4.73 |
| 06.04.2026 | Serie C - C | Catania | 1 - 2 | Picerno | 1.27 | 4.65 | 10.54 |
| 22.03.2026 | Serie C - C | Siracusa | 2 - 1 | Picerno | 2.00 | 2.94 | 3.78 |
| 08.03.2026 | Serie C - C | Cavese 1919 | 2 - 0 | Picerno | 1.92 | 3.11 | 3.81 |
| 21.02.2026 | Serie C - C | Casertana | 2 - 1 | Picerno | 1.91 | 3.10 | 3.85 |
| 10.02.2026 | Serie C - C | Foggia | 1 - 2 | Picerno | 2.23 | 3.08 | 3.04 |
| 06.02.2026 | Serie C - C | Benevento | 1 - 0 | Picerno | 1.24 | 5.11 | 9.97 |
| 24.01.2026 | Serie C - C | Casarano | 2 - 2 | Picerno | 2.10 | 3.12 | 3.24 |
| 12.01.2026 | Serie C - C | Giugliano | 0 - 1 | Picerno | 2.21 | 3.05 | 3.08 |
| 20.12.2025 | Serie C - C | Sorrento | 1 - 1 | Picerno | 1.97 | 3.13 | 3.56 |
| 07.12.2025 | Serie C - C | Cosenza | 1 - 0 | Picerno | 1.38 | 4.28 | 7.08 |
| 22.11.2025 | Serie C - C | Monopoli 1966 | 0 - 2 | Picerno | 1.94 | 3.15 | 3.69 |
| 08.11.2025 | Serie C - C | Trapani | 2 - 1 | Picerno | 1.69 | 3.41 | 4.64 |
| 25.10.2025 | Serie C - C | Atalanta U23 | 6 - 2 | Picerno | 1.56 | 3.88 | 4.91 |
| 19.10.2025 | Serie C - C | Team Altamura | 3 - 1 | Picerno | 2.86 | 3.09 | 2.32 |
| 04.10.2025 | Serie C - C | Crotone | 3 - 0 | Picerno | 1.53 | 3.79 | 5.30 |
| 21.09.2025 | Serie C - C | Potenza | 2 - 0 | Picerno | 2.13 | 3.08 | 3.11 |
| 07.09.2025 | Serie C - C | Latina | 1 - 2 | Picerno | 3.08 | 3.02 | 2.23 |
| 25.08.2025 | Serie C - C | Audace Cerign. | 2 - 2 | Picerno | 1.62 | 3.37 | 5.17 |
| 04.05.2025 | Playoff | Potenza | 2 - 0 | Picerno | 2.10 | 3.04 | 3.17 |
| 05.04.2025 | Serie C - C | Team Altamura | 1 - 2 | Picerno | 2.64 | 2.90 | 2.58 |
| 24.03.2025 | Serie C - C | Benevento | 0 - 0 | Picerno | 1.58 | 3.41 | 5.33 |
| 12.03.2025 | Serie C - C | Giugliano | 0 - 2 | Picerno | 2.22 | 2.94 | 3.10 |
| 02.03.2025 | Serie C - C | Potenza | 2 - 2 | Picerno | 2.02 | 3.02 | 3.52 |
Away: 7 wins, 5 draws and 12 losses in last 24 matches.
Played Matches
Statistics for Last Played Matches
| Matches | 24 | |
| Wins | 7 | 29% |
| Draws | 5 | 21% |
| Losses | 12 | 50% |
| Goals | 66 | 2.75 |
| Scored Goals | 27 | 1.12 |
| Conceded Goals | 39 | 1.62 |
| Matches Scored | 17 | 71% |
| Matches Conceded | 20 | 83% |
| BTS | 14 | 58% |
| Over 1.5 | 20 | 83% |
| Over 2.5 | 14 | 58% |
| Over 3.5 | 5 | 21% |
| Results | ||
| 2 - 1 | 4 | 16.67% |
| 1 - 2 | 4 | 16.67% |
| 2 - 2 | 3 | 12.50% |
| 0 - 2 | 3 | 12.50% |
| 2 - 0 | 2 | 8.33% |
| 0 - 1 | 2 | 8.33% |
| 1 - 0 | 1 | 4.17% |
| 0 - 0 | 1 | 4.17% |
| 1 - 1 | 1 | 4.17% |
| 0 - 3 | 1 | 4.17% |
| 1 - 3 | 1 | 4.17% |
| 2 - 6 | 1 | 4.17% |
| Total Goals | ||
| 3 | 9 | 37.50% |
| 2 | 6 | 25.00% |
| 4 | 4 | 16.67% |
| 1 | 3 | 12.50% |
| 0 | 1 | 4.17% |
| 8 | 1 | 4.17% |
| Goal Difference | ||
| -1 | 6 | 25.00% |
| +1 | 5 | 20.83% |
| 0 | 5 | 20.83% |
| -2 | 4 | 16.67% |
| +2 | 2 | 8.33% |
| -3 | 1 | 4.17% |
| -4 | 1 | 4.17% |