Sorrento
Serie C - Group C
Italy
| Team Info | |
|---|---|
| City: | Sorrento |
Last Away Matches
| Date | Tournament | Home Team | Score | Away Team | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.09.2026 | Serie C - C | Giugliano | 0 - 2 | Sorrento | 2.23 | 2.97 | 2.99 |
| 24.08.2026 | Serie C - C | Salernitana | 1 - 2 | Sorrento | 1.55 | 3.60 | 5.17 |
| 16.08.2026 | Coppa Serie C | Giugliano | 0 - 0 | Sorrento | - | - | - |
| 26.04.2026 | Serie C - C | Picerno | 0 - 0 | Sorrento | 2.04 | 3.08 | 3.35 |
| 12.04.2026 | Serie C - C | Potenza | 3 - 0 | Sorrento | 2.14 | 3.29 | 2.99 |
| 30.03.2026 | Serie C - C | Casertana | 2 - 0 | Sorrento | 1.63 | 3.52 | 4.87 |
| 15.03.2026 | Serie C - C | Audace Cerign. | 3 - 2 | Sorrento | 1.60 | 3.63 | 4.94 |
| 05.03.2026 | Serie C - C | Latina | 2 - 0 | Sorrento | 2.19 | 2.97 | 3.22 |
| 01.03.2026 | Serie C - C | Cosenza | 3 - 2 | Sorrento | 1.58 | 3.64 | 5.05 |
| 14.02.2026 | Serie C - C | Monopoli 1966 | 1 - 0 | Sorrento | 1.87 | 3.04 | 4.16 |
| 07.02.2026 | Serie C - C | Casarano | 2 - 0 | Sorrento | 1.95 | 3.21 | 3.57 |
| 18.01.2026 | Serie C - C | Trapani | 4 - 0 | Sorrento | 2.23 | 3.19 | 2.93 |
| 03.01.2026 | Serie C - C | Cavese 1919 | 1 - 0 | Sorrento | 1.84 | 3.23 | 3.97 |
| 14.12.2025 | Serie C - C | Atalanta U23 | 1 - 2 | Sorrento | 1.66 | 3.72 | 4.33 |
| 29.11.2025 | Serie C - C | Team Altamura | 1 - 2 | Sorrento | 2.59 | 3.02 | 2.60 |
| 15.11.2025 | Serie C - C | Crotone | 3 - 1 | Sorrento | 1.40 | 4.14 | 6.83 |
| 02.11.2025 | Serie C - C | Benevento | 1 - 1 | Sorrento | 1.22 | 5.32 | 11.15 |
| 12.10.2025 | Serie C - C | Siracusa | 0 - 1 | Sorrento | 2.27 | 3.16 | 2.87 |
| 29.09.2025 | Serie C - C | Giugliano | 0 - 1 | Sorrento | 2.11 | 3.33 | 3.02 |
| 20.09.2025 | Serie C - C | Catania | 0 - 0 | Sorrento | 1.28 | 4.78 | 9.05 |
| 14.09.2025 | Serie C - C | Salernitana | 2 - 1 | Sorrento | 1.42 | 3.98 | 6.61 |
| 30.08.2025 | Serie C - C | Foggia | 1 - 0 | Sorrento | 3.19 | 3.13 | 2.10 |
| 17.08.2025 | Coppa Serie C | Salernitana | 1 - 1 | Sorrento | 1.48 | 3.67 | 6.39 |
| 10.08.2025 | Club Friendly | Napoli | 4 - 0 | Sorrento | 1.16 | 6.64 | 11.53 |
| 27.04.2025 | Serie C - C | Cavese 1919 | 1 - 0 | Sorrento | 1.69 | 3.35 | 4.42 |
| 12.04.2025 | Serie C - C | Giugliano | 5 - 0 | Sorrento | 1.77 | 3.49 | 3.92 |
Away: 6 wins, 5 draws and 15 losses in last 26 matches.
Played Matches
Statistics for Last Played Matches
| Matches | 26 | |
| Wins | 6 | 23% |
| Draws | 5 | 19% |
| Losses | 15 | 58% |
| Goals | 60 | 2.31 |
| Scored Goals | 18 | 0.69 |
| Conceded Goals | 42 | 1.62 |
| Matches Scored | 12 | 46% |
| Matches Conceded | 20 | 77% |
| BTS | 9 | 35% |
| Over 1.5 | 17 | 65% |
| Over 2.5 | 11 | 42% |
| Over 3.5 | 6 | 23% |
| Results | ||
| 0 - 1 | 4 | 15.38% |
| 2 - 1 | 3 | 11.54% |
| 0 - 0 | 3 | 11.54% |
| 0 - 2 | 3 | 11.54% |
| 1 - 0 | 2 | 7.69% |
| 1 - 1 | 2 | 7.69% |
| 0 - 4 | 2 | 7.69% |
| 2 - 3 | 2 | 7.69% |
| 2 - 0 | 1 | 3.85% |
| 0 - 3 | 1 | 3.85% |
| 0 - 5 | 1 | 3.85% |
| 1 - 2 | 1 | 3.85% |
| 1 - 3 | 1 | 3.85% |
| Total Goals | ||
| 1 | 6 | 23.08% |
| 2 | 6 | 23.08% |
| 3 | 5 | 19.23% |
| 0 | 3 | 11.54% |
| 4 | 3 | 11.54% |
| 5 | 3 | 11.54% |
| Goal Difference | ||
| -1 | 7 | 26.92% |
| +1 | 5 | 19.23% |
| 0 | 5 | 19.23% |
| -2 | 4 | 15.38% |
| -4 | 2 | 7.69% |
| +2 | 1 | 3.85% |
| -3 | 1 | 3.85% |
| -5 | 1 | 3.85% |