Arezzo
Serie B
Italy
| Team Info | |
|---|---|
| City: | Arezzo |
Last Played Matches
| Date | Tournament | Home Team | Score | Away Team | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | Serie B | Arezzo | 0 - 0 | Ascoli | 3.30 | 3.35 | 2.13 |
| 28.10.2026 | Serie B | Carrarese | 2 - 1 | Arezzo | 2.23 | 3.16 | 3.20 |
| 24.10.2026 | Serie B | Arezzo | 0 - 3 | Benevento | 3.02 | 3.16 | 2.34 |
| 18.10.2026 | Serie B | Sampdoria | 1 - 2 | Arezzo | 1.81 | 3.54 | 4.27 |
| 10.10.2026 | Serie B | Arezzo | 0 - 0 | Cremonese | 3.08 | 3.12 | 2.35 |
| 27.09.2026 | Club Friendly | Lazio | 2 - 0 | Arezzo | - | - | - |
| 20.09.2026 | Serie B | Arezzo | 1 - 4 | Sudtirol | 2.22 | 3.14 | 3.29 |
| 11.09.2026 | Serie B | Empoli | 0 - 1 | Arezzo | 2.00 | 3.28 | 3.70 |
| 06.09.2026 | Serie B | Verona | 5 - 0 | Arezzo | 1.73 | 3.57 | 4.68 |
| 30.08.2026 | Serie B | Arezzo | 2 - 3 | Palermo | 3.62 | 3.25 | 2.05 |
| 22.08.2026 | Serie B | Avellino | 1 - 2 | Arezzo | 2.22 | 3.12 | 3.30 |
| 14.08.2026 | Coppa Italy | Cagliari | 1 - 0 | Arezzo | 1.49 | 4.22 | 6.34 |
| 09.08.2026 | Coppa Italy | Arezzo | 2 - 0 | Union Brescia | 2.11 | 3.17 | 3.50 |
| 30.07.2026 | Club Friendly | Parma | 1 - 1 | Arezzo | 1.67 | 3.72 | 4.18 |
| 26.07.2026 | Club Friendly | Atalanta | 3 - 2 | Arezzo | - | - | - |
| 09.05.2026 | Italy | Benevento | 1 - 0 | Arezzo | 1.94 | 3.18 | 3.58 |
| 02.05.2026 | Italy | Arezzo | 2 - 5 | LR Vicenza | 2.39 | 2.93 | 2.83 |
| 26.04.2026 | Serie C - B | Arezzo | 3 - 1 | Torres | 1.35 | 4.17 | 7.63 |
| 18.04.2026 | Serie C - B | Pineto | 1 - 4 | Arezzo | 5.08 | 3.42 | 1.63 |
| 12.04.2026 | Serie C - B | Arezzo | 2 - 0 | Livorno | 1.33 | 4.37 | 8.71 |
| 04.04.2026 | Serie C - B | Sambenedettese | 0 - 0 | Arezzo | 4.87 | 3.24 | 1.70 |
| 30.03.2026 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 2 | Ascoli | 2.17 | 3.00 | 3.25 |
| 20.03.2026 | Serie C - B | Bra | 0 - 4 | Arezzo | 6.58 | 3.79 | 1.45 |
| 15.03.2026 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 1 | Perugia | 1.58 | 3.46 | 5.56 |
| 09.03.2026 | Serie C - B | Campobasso | 0 - 1 | Arezzo | 3.37 | 3.05 | 2.09 |
| 04.03.2026 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 2 | Ternana | 1.88 | 2.96 | 4.16 |
| 01.03.2026 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 1 | Ravenna | 1.81 | 3.16 | 4.20 |
| 21.02.2026 | Serie C - B | Gubbio | 0 - 1 | Arezzo | 4.43 | 3.06 | 1.79 |
| 12.02.2026 | Serie C - B | Carpi | 0 - 1 | Arezzo | 4.92 | 3.35 | 1.65 |
| 08.02.2026 | Serie C - B | Arezzo | 2 - 0 | Pianese | 1.39 | 3.88 | 7.62 |
| 30.01.2026 | Serie C - B | Guidonia Mont. | 0 - 0 | Arezzo | 3.64 | 2.89 | 2.05 |
| 25.01.2026 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 0 | Juventus NG | 1.58 | 3.61 | 5.04 |
| 16.01.2026 | Serie C - B | Vis Pesaro 1898 | 0 - 3 | Arezzo | 4.23 | 3.13 | 1.81 |
| 11.01.2026 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 0 | Pontedera | 1.25 | 4.93 | 9.91 |
| 03.01.2026 | Serie C - B | Forli | 1 - 2 | Arezzo | 4.79 | 3.41 | 1.66 |
| 20.12.2025 | Serie C - B | Torres | 1 - 1 | Arezzo | 3.55 | 3.04 | 2.02 |
| 15.12.2025 | Serie C - B | Arezzo | 3 - 3 | Pineto | 1.48 | 3.71 | 6.36 |
| 06.12.2025 | Serie C - B | Livorno | 2 - 1 | Arezzo | 4.72 | 3.32 | 1.71 |
| 30.11.2025 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 0 | Sambenedettese | 1.45 | 3.75 | 6.44 |
| 26.11.2025 | Coppa Serie C | Arezzo | 0 - 0 | Latina | 1.35 | 4.26 | 7.55 |
| 23.11.2025 | Serie C - B | Ascoli | 0 - 2 | Arezzo | 2.70 | 2.83 | 2.58 |
| 14.11.2025 | Serie C - B | Arezzo | 2 - 1 | Bra | 1.20 | 5.29 | 12.75 |
| 09.11.2025 | Serie C - B | Perugia | 0 - 0 | Arezzo | 4.30 | 3.24 | 1.78 |
| 01.11.2025 | Serie C - B | Arezzo | 5 - 1 | Campobasso | 1.42 | 3.78 | 6.94 |
| 29.10.2025 | Coppa Serie C | Arezzo | 2 - 0 | Torres | 1.45 | 3.76 | 6.48 |
| 25.10.2025 | Serie C - B | Ternana | 1 - 1 | Arezzo | 2.84 | 2.88 | 2.37 |
| 19.10.2025 | Serie C - B | Ravenna | 0 - 3 | Arezzo | 3.60 | 2.92 | 2.02 |
| 10.10.2025 | Serie C - B | Arezzo | 1 - 0 | Gubbio | 1.47 | 3.74 | 6.19 |
| 03.10.2025 | Serie C - B | Rimini | 0 - 1 | Arezzo *** | 5.14 | 3.74 | 1.53 |
| 27.09.2025 | Serie C - B | Arezzo | 3 - 1 | Carpi | 1.35 | 4.15 | 8.09 |
Overall: 25 wins, 12 draws and 13 losses in last 50 matches.
*** - Secure Win
Played Matches
Statistics for Last Played Matches
| Matches | 50 | |
| Wins | 25 | 50% |
| Draws | 12 | 24% |
| Losses | 13 | 26% |
| Goals | 122 | 2.44 |
| Scored Goals | 71 | 1.42 |
| Conceded Goals | 51 | 1.02 |
| Matches Scored | 39 | 78% |
| Matches Conceded | 27 | 54% |
| BTS | 22 | 44% |
| Over 1.5 | 33 | 66% |
| Over 2.5 | 22 | 44% |
| Over 3.5 | 11 | 22% |
| Results | ||
| 1 - 0 | 8 | 16.33% |
| 0 - 0 | 6 | 12.24% |
| 2 - 0 | 5 | 10.20% |
| 1 - 1 | 5 | 10.20% |
| 2 - 1 | 4 | 8.16% |
| 1 - 2 | 4 | 8.16% |
| 3 - 0 | 2 | 4.08% |
| 3 - 1 | 2 | 4.08% |
| 0 - 1 | 2 | 4.08% |
| 2 - 3 | 2 | 4.08% |
| 4 - 0 | 1 | 2.04% |
| 4 - 1 | 1 | 2.04% |
| 5 - 1 | 1 | 2.04% |
| 3 - 3 | 1 | 2.04% |
| 0 - 2 | 1 | 2.04% |
| 0 - 3 | 1 | 2.04% |
| 0 - 5 | 1 | 2.04% |
| 1 - 4 | 1 | 2.04% |
| 2 - 5 | 1 | 2.04% |
| Total Goals | ||
| 2 | 11 | 22.45% |
| 3 | 11 | 22.45% |
| 1 | 10 | 20.41% |
| 0 | 6 | 12.24% |
| 5 | 5 | 10.20% |
| 4 | 3 | 6.12% |
| 6 | 2 | 4.08% |
| 7 | 1 | 2.04% |
| Goal Difference | ||
| +1 | 12 | 24.49% |
| 0 | 12 | 24.49% |
| -1 | 8 | 16.33% |
| +2 | 7 | 14.29% |
| +3 | 3 | 6.12% |
| -3 | 3 | 6.12% |
| +4 | 2 | 4.08% |
| -2 | 1 | 2.04% |
| -5 | 1 | 2.04% |