Barletta
Serie C - Group C
Italy
| Team Info | |
|---|---|
| City: | Barletta |
Last Away Matches
| Date | Tournament | Home Team | Score | Away Team | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Serie C - C | Giugliano | 1 - 0 | Barletta | 2.44 | 3.31 | 2.53 |
| 19.09.2026 | Serie C - C | Catania | 0 - 0 | Barletta | 1.63 | 3.52 | 4.90 |
| 11.09.2026 | Serie C - C | Casarano | 3 - 1 | Barletta | 2.07 | 3.32 | 3.12 |
| 05.09.2026 | Serie C - C | Crotone | 2 - 2 | Barletta | 2.17 | 3.07 | 3.12 |
| 22.08.2026 | Serie C - C | Casertana | 3 - 3 | Barletta | 1.82 | 3.23 | 4.04 |
| 14.08.2026 | Coppa Serie C | Picerno | 2 - 1 | Barletta | - | - | - |
| 09.05.2015 | Serie C - C | Ischia Isolaverde | 3 - 0 | Barletta | 2.15 | 3.40 | 2.80 |
| 25.04.2015 | Serie C - C | Salernitana | 3 - 1 | Barletta | - | - | - |
| 11.04.2015 | Serie C - C | Aversa Normanna | 0 - 1 | Barletta | 1.66 | 3.36 | 4.60 |
| 28.03.2015 | Serie C - C | Melfi | 3 - 0 | Barletta | 2.18 | 3.01 | 3.11 |
| 23.03.2015 | Serie C - C | Martina Franca | 0 - 1 | Barletta | 2.24 | 3.04 | 2.93 |
| 11.03.2015 | Serie C - C | Matera | 2 - 1 | Barletta | 1.71 | 3.35 | 4.47 |
| 28.02.2015 | Serie C - C | Benevento | 1 - 1 | Barletta | 1.42 | 3.77 | 6.77 |
| 14.02.2015 | Serie C - C | Savoia | 0 - 1 | Barletta | 2.20 | 3.00 | 3.13 |
| 24.01.2015 | Serie C - C | Cosenza | 1 - 1 | Barletta | 2.38 | 3.02 | 2.78 |
| 11.01.2015 | Serie C - C | Messina | 0 - 2 | Barletta | 2.30 | 3.06 | 2.88 |
| 20.12.2014 | Serie C - C | Foggia | 0 - 1 | Barletta | 1.76 | 3.29 | 4.21 |
| 07.12.2014 | Serie C - C | Vigor Lamezia | 0 - 2 | Barletta | 1.86 | 3.20 | 3.75 |
| 21.11.2014 | Serie C - C | Catanzaro | 1 - 0 | Barletta | 1.70 | 3.37 | 4.38 |
| 01.11.2014 | Serie C - C | Paganese | 2 - 1 | Barletta | 2.19 | 3.04 | 3.06 |
| 19.10.2014 | Serie C - C | Casertana | 2 - 1 | Barletta | 2.04 | 3.03 | 3.41 |
| 08.10.2014 | Italy | Matera | 2 - 1 | Barletta | 1.80 | 3.23 | 4.02 |
| 05.10.2014 | Serie C - C | Lupa Roma | 2 - 0 | Barletta | 2.20 | 3.04 | 3.07 |
| 24.09.2014 | Serie C - C | Reggina | 0 - 0 | Barletta | 2.10 | 3.12 | 3.18 |
| 21.09.2014 | Serie C - C | Juve Stabia | 3 - 1 | Barletta | 1.86 | 3.30 | 3.61 |
| 06.09.2014 | Serie C - C | Lecce | 1 - 0 | Barletta | 1.59 | 3.48 | 5.03 |
| 16.08.2014 | Italy | Savoia | 0 - 1 | Barletta | 2.35 | 2.95 | 2.80 |
Away: 7 wins, 6 draws and 14 losses in last 27 matches.
Played Matches
Statistics for Last Played Matches
| Matches | 27 | |
| Wins | 7 | 26% |
| Draws | 6 | 22% |
| Losses | 14 | 52% |
| Goals | 61 | 2.26 |
| Scored Goals | 24 | 0.89 |
| Conceded Goals | 37 | 1.37 |
| Matches Scored | 19 | 70% |
| Matches Conceded | 18 | 67% |
| BTS | 12 | 44% |
| Over 1.5 | 17 | 63% |
| Over 2.5 | 12 | 44% |
| Over 3.5 | 5 | 19% |
| Results | ||
| 1 - 0 | 5 | 18.52% |
| 1 - 2 | 5 | 18.52% |
| 0 - 1 | 3 | 11.11% |
| 1 - 3 | 3 | 11.11% |
| 2 - 0 | 2 | 7.41% |
| 0 - 0 | 2 | 7.41% |
| 1 - 1 | 2 | 7.41% |
| 0 - 3 | 2 | 7.41% |
| 2 - 2 | 1 | 3.70% |
| 3 - 3 | 1 | 3.70% |
| 0 - 2 | 1 | 3.70% |
| Total Goals | ||
| 1 | 8 | 29.63% |
| 3 | 7 | 25.93% |
| 2 | 5 | 18.52% |
| 4 | 4 | 14.81% |
| 0 | 2 | 7.41% |
| 6 | 1 | 3.70% |
| Goal Difference | ||
| -1 | 8 | 29.63% |
| 0 | 6 | 22.22% |
| +1 | 5 | 18.52% |
| -2 | 4 | 14.81% |
| +2 | 2 | 7.41% |
| -3 | 2 | 7.41% |