Barletta
Serie C - Group C
Italy
| Team Info | |
|---|---|
| City: | Barletta |
Last Home Matches
| Date | Tournament | Home Team | Score | Away Team | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Serie C - C | Barletta | 0 - 0 | Monopoli 1966 | 2.28 | 2.91 | 2.98 |
| 18.10.2026 | Serie C - C | Barletta | 1 - 0 | Picerno | 1.92 | 3.27 | 3.58 |
| 12.10.2026 | Serie C - C | Barletta | 1 - 1 | Cavese 1919 | 2.11 | 3.17 | 3.06 |
| 27.09.2026 | Serie C - C | Barletta | 1 - 4 | Potenza | 2.42 | 3.26 | 2.51 |
| 15.09.2026 | Serie C - C | Barletta | 1 - 1 | Salernitana | 2.49 | 3.17 | 2.45 |
| 28.08.2026 | Serie C - C | Barletta | 3 - 0 | Bari | 3.03 | 3.09 | 2.21 |
| 03.05.2015 | Serie C - C | Barletta | 0 - 1 | Foggia | 3.39 | 3.36 | 1.90 |
| 19.04.2015 | Serie C - C | Barletta | 3 - 3 | Vigor Lamezia | - | - | - |
| 01.04.2015 | Serie C - C | Barletta | 1 - 1 | Catanzaro | 2.29 | 3.04 | 2.85 |
| 15.03.2015 | Serie C - C | Barletta | 2 - 1 | Paganese | 2.12 | 3.01 | 3.25 |
| 07.03.2015 | Serie C - C | Barletta | 0 - 2 | Casertana | 2.78 | 3.07 | 2.37 |
| 21.02.2015 | Serie C - C | Barletta | 0 - 2 | Lupa Roma | 1.86 | 3.22 | 3.88 |
| 08.02.2015 | Serie C - C | Barletta | 2 - 2 | Reggina | 1.62 | 3.39 | 5.02 |
| 01.02.2015 | Serie C - C | Barletta | 1 - 1 | Juve Stabia | 2.55 | 2.97 | 2.58 |
| 18.01.2015 | Serie C - C | Barletta | 1 - 1 | Lecce | 2.80 | 3.00 | 2.39 |
| 06.01.2015 | Serie C - C | Barletta | 3 - 1 | Ischia Isolaverde | 1.88 | 3.17 | 3.78 |
| 13.12.2014 | Serie C - C | Barletta | 1 - 0 | Salernitana | 3.25 | 3.06 | 2.07 |
| 30.11.2014 | Serie C - C | Barletta | 0 - 0 | Aversa Normanna | 1.87 | 3.19 | 3.78 |
| 16.11.2014 | Serie C - C | Barletta | 0 - 0 | Melfi | 2.24 | 3.00 | 3.00 |
| 08.11.2014 | Serie C - C | Barletta | 2 - 1 | Martina Franca | 2.21 | 3.06 | 3.01 |
| 25.10.2014 | Serie C - C | Barletta | 0 - 1 | Matera | 2.40 | 2.98 | 2.77 |
| 11.10.2014 | Serie C - C | Barletta | 0 - 1 | Benevento | 3.01 | 3.10 | 2.23 |
| 29.09.2014 | Serie C - C | Barletta | 0 - 0 | Savoia | 1.97 | 3.12 | 3.53 |
| 13.09.2014 | Serie C - C | Barletta | 3 - 0 | Cosenza | 2.23 | 3.02 | 2.95 |
Home: 7 wins, 11 draws and 6 losses in last 24 matches.
Played Matches
Statistics for Last Played Matches
| Matches | 24 | |
| Wins | 7 | 29% |
| Draws | 11 | 46% |
| Losses | 6 | 25% |
| Goals | 50 | 2.08 |
| Scored Goals | 26 | 1.08 |
| Conceded Goals | 24 | 1.00 |
| Matches Scored | 15 | 62% |
| Matches Conceded | 16 | 67% |
| BTS | 11 | 46% |
| Over 1.5 | 15 | 62% |
| Over 2.5 | 8 | 33% |
| Over 3.5 | 4 | 17% |
| Results | ||
| 1 - 1 | 5 | 20.83% |
| 0 - 0 | 4 | 16.67% |
| 0 - 1 | 3 | 12.50% |
| 1 - 0 | 2 | 8.33% |
| 2 - 1 | 2 | 8.33% |
| 3 - 0 | 2 | 8.33% |
| 0 - 2 | 2 | 8.33% |
| 3 - 1 | 1 | 4.17% |
| 2 - 2 | 1 | 4.17% |
| 3 - 3 | 1 | 4.17% |
| 1 - 4 | 1 | 4.17% |
| Total Goals | ||
| 2 | 7 | 29.17% |
| 1 | 5 | 20.83% |
| 0 | 4 | 16.67% |
| 3 | 4 | 16.67% |
| 4 | 2 | 8.33% |
| 5 | 1 | 4.17% |
| 6 | 1 | 4.17% |
| Goal Difference | ||
| 0 | 11 | 45.83% |
| +1 | 4 | 16.67% |
| -1 | 3 | 12.50% |
| +3 | 2 | 8.33% |
| -2 | 2 | 8.33% |
| +2 | 1 | 4.17% |
| -3 | 1 | 4.17% |