Savoia
Serie C - Group C
Italy
| Team Info | |
|---|---|
| City: | Torre Annunziata |
Last Away Matches
| Date | Tournament | Home Team | Score | Away Team | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | Serie C - C | Salernitana | 1 - 1 | Savoia | 1.55 | 3.71 | 4.91 |
| 18.10.2026 | Serie C - C | Audace Cerign. | 4 - 0 | Savoia | 1.76 | 3.44 | 3.85 |
| 03.10.2026 | Serie C - C | Monopoli 1966 | 0 - 0 | Savoia | 1.78 | 3.37 | 4.18 |
| 26.09.2026 | Serie C - C | Cavese 1919 | 4 - 2 | Savoia | 1.98 | 3.10 | 3.43 |
| 15.09.2026 | Serie C - C | Foggia | 0 - 0 | Savoia | 1.72 | 3.33 | 4.25 |
| 06.09.2026 | Serie C - C | Team Altamura | 0 - 2 | Savoia | 1.94 | 3.10 | 3.61 |
| 02.09.2026 | Coppa Serie C | Catania | 0 - 3 | Savoia | 1.83 | 3.30 | 3.56 |
| 23.08.2026 | Serie C - C | Picerno | 3 - 2 | Savoia | 1.97 | 3.11 | 3.46 |
| 14.08.2026 | Coppa Serie C | Casertana | 1 - 2 | Savoia | - | - | - |
| 03.05.2015 | Serie C - C | Casertana | 4 - 1 | Savoia | 1.21 | 5.12 | 10.51 |
| 19.04.2015 | Serie C - C | Reggina | 2 - 2 | Savoia | - | - | - |
| 02.04.2015 | Serie C - C | Cosenza | 0 - 0 | Savoia | 1.91 | 3.14 | 3.64 |
| 21.03.2015 | Serie C - C | Paganese | 2 - 2 | Savoia | 1.89 | 3.19 | 3.70 |
| 11.03.2015 | Serie C - C | Martina Franca | 3 - 1 | Savoia | 1.69 | 3.37 | 4.54 |
| 21.02.2015 | Serie C - C | Ischia Isolaverde | 2 - 0 | Savoia | 2.29 | 3.03 | 2.93 |
| 08.02.2015 | Serie C - C | Lecce | 1 - 0 | Savoia | 1.39 | 4.08 | 6.92 |
| 24.01.2015 | Serie C - C | Benevento | 1 - 0 | Savoia | 1.30 | 4.52 | 8.15 |
| 10.01.2015 | Serie C - C | Melfi | 2 - 2 | Savoia | 1.57 | 3.49 | 5.35 |
| 06.01.2015 | Serie C - C | Messina | 3 - 0 | Savoia | 1.77 | 3.38 | 4.13 |
| 14.12.2014 | Serie C - C | Lupa Roma | 2 - 2 | Savoia | 1.88 | 3.17 | 3.70 |
| 30.11.2014 | Serie C - C | Juve Stabia | 2 - 1 | Savoia | 1.35 | 4.18 | 7.64 |
| 14.11.2014 | Serie C - C | Matera | 2 - 0 | Savoia | 1.71 | 3.26 | 4.51 |
| 03.11.2014 | Serie C - C | Catanzaro | 1 - 1 | Savoia | 1.63 | 3.42 | 4.78 |
| 18.10.2014 | Serie C - C | Foggia | 1 - 0 | Savoia | 1.85 | 3.14 | 3.92 |
| 11.10.2014 | Serie C - C | Salernitana | 2 - 0 | Savoia | 1.65 | 3.44 | 4.69 |
| 29.09.2014 | Serie C - C | Barletta | 0 - 0 | Savoia | 1.97 | 3.12 | 3.53 |
| 21.09.2014 | Serie C - C | Aversa Normanna | 0 - 2 | Savoia | 2.02 | 3.18 | 3.29 |
Away: 4 wins, 10 draws and 13 losses in last 27 matches.
Played Matches
Statistics for Last Played Matches
| Matches | 27 | |
| Wins | 4 | 15% |
| Draws | 10 | 37% |
| Losses | 13 | 48% |
| Goals | 69 | 2.56 |
| Scored Goals | 26 | 0.96 |
| Conceded Goals | 43 | 1.59 |
| Matches Scored | 15 | 56% |
| Matches Conceded | 20 | 74% |
| BTS | 12 | 44% |
| Over 1.5 | 20 | 74% |
| Over 2.5 | 13 | 48% |
| Over 3.5 | 9 | 33% |
| Results | ||
| 0 - 0 | 4 | 14.81% |
| 2 - 2 | 4 | 14.81% |
| 0 - 1 | 3 | 11.11% |
| 0 - 2 | 3 | 11.11% |
| 2 - 0 | 2 | 7.41% |
| 1 - 1 | 2 | 7.41% |
| 2 - 1 | 1 | 3.70% |
| 3 - 0 | 1 | 3.70% |
| 0 - 3 | 1 | 3.70% |
| 0 - 4 | 1 | 3.70% |
| 1 - 2 | 1 | 3.70% |
| 1 - 3 | 1 | 3.70% |
| 1 - 4 | 1 | 3.70% |
| 2 - 3 | 1 | 3.70% |
| 2 - 4 | 1 | 3.70% |
| Total Goals | ||
| 2 | 7 | 25.93% |
| 4 | 6 | 22.22% |
| 0 | 4 | 14.81% |
| 3 | 4 | 14.81% |
| 1 | 3 | 11.11% |
| 5 | 2 | 7.41% |
| 6 | 1 | 3.70% |
| Goal Difference | ||
| 0 | 10 | 37.04% |
| -1 | 5 | 18.52% |
| -2 | 5 | 18.52% |
| +2 | 2 | 7.41% |
| -3 | 2 | 7.41% |
| +1 | 1 | 3.70% |
| +3 | 1 | 3.70% |
| -4 | 1 | 3.70% |