TempoTips
Lysekloster IL

Lysekloster IL

2. Division - Group 1
Norway

Team Info
City: Lysefjorden

Last Played Matches

Date Tournament Home Team Score Away Team 1 X 2
11.10.2026 D2 Group 1 Eik Tonsberg 1 - 3 Lysekloster IL 1.76 3.75 3.53
04.10.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 3 - 3 Jerv Grimstad 9.00 6.17 1.23
26.09.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 2 - 3 IL Sandviken 2.34 3.76 2.33
20.09.2026 D2 Group 1 Pors Fotball 2 - 0 Lysekloster IL 1.59 3.99 4.25
12.09.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 2 - 3 Mjondalen 4.21 4.14 1.56
06.09.2026 D2 Group 1 Notodden 3 - 0 Lysekloster IL 1.31 5.03 6.93
30.08.2026 D2 Group 1 Arendal 2 - 1 Lysekloster IL 1.30 4.94 7.22
15.08.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 0 - 1 Kvik Halden 3.10 3.74 1.89
09.08.2026 D2 Group 1 Brattvag IL 3 - 1 Lysekloster IL 1.28 5.08 8.07
01.08.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 0 - 3 Bjarg 4.12 4.19 1.59
26.07.2026 D2 Group 1 Jerv Grimstad 1 - 2 Lysekloster IL 1.24 5.48 8.36
27.06.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 1 Brattvag IL 4.27 4.02 1.59
20.06.2026 D2 Group 1 IL Sandviken 2 - 3 Lysekloster IL 1.79 3.50 3.77
14.06.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 0 - 2 Notodden 3.23 3.59 1.90
31.05.2026 D2 Group 1 Kvik Halden 4 - 0 Lysekloster IL 1.87 3.55 3.33
25.05.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 1 Arendal 2.65 3.43 2.24
14.05.2026 D2 Group 1 Traeff 4 - 0 Lysekloster IL 1.76 3.71 3.61
09.05.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 2 Pors Fotball 1.73 3.67 3.83
02.05.2026 D2 Group 1 Bjarg 2 - 2 Lysekloster IL 1.48 4.57 4.53
25.04.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 3 - 1 Eik Tonsberg 1.83 3.55 3.52
18.04.2026 D2 Group 1 Mjondalen 2 - 1 Lysekloster IL 1.54 4.30 4.42
11.04.2026 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 1 Vidar 1.65 3.80 4.02
05.04.2026 D2 Group 1 Sotra SK 2 - 2 Lysekloster IL 1.48 4.02 5.37
21.03.2026 Club Friendly Lysekloster IL 2 - 2 Bjarg - - -
14.03.2026 Club Friendly Lysekloster IL 0 - 1 IL Sandviken - - -
18.02.2026 Club Friendly Asane 3 - 3 Lysekloster IL - - -
14.02.2026 Club Friendly Sotra SK 1 - 0 Lysekloster IL - - -
01.02.2026 Club Friendly Brann Bergen 2 0 - 3 Lysekloster IL 3.71 4.10 1.69
25.10.2025 D2 Group 1 Sotra SK 2 - 3 Lysekloster IL 1.42 4.32 5.69
18.10.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 3 Pors Fotball 1.84 3.76 3.34
12.10.2025 D2 Group 1 Arendal 3 - 2 Lysekloster IL 1.45 4.34 5.20
04.10.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 2 - 3 Sandnes Ulf 3.82 3.74 1.72
28.09.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 1 Traeff 1.79 3.74 3.46
24.09.2025 Norwegian Cup Lysekloster IL 1 - 3 Aalesunds - - -
21.09.2025 D2 Group 1 Brattvag IL 2 - 0 Lysekloster IL 1.78 3.79 3.50
14.09.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 3 - 0 Flekkeroy IL 1.34 4.69 6.43
06.09.2025 D2 Group 1 Brann Bergen 2 0 - 4 Lysekloster IL 4.49 4.41 1.51
30.08.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 0 Vard Haugesund 1.64 3.95 4.01
27.08.2025 Norwegian Cup Lysekloster IL 3 - 0 Asane 3.21 3.38 2.01
24.08.2025 D2 Group 1 Jerv Grimstad 0 - 1 Lysekloster IL 1.48 4.13 5.04
17.08.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 1 IL Sandviken 1.53 4.30 4.44
13.08.2025 Norwegian Cup Lysekloster IL 3 - 0 IL Sandviken - - -
10.08.2025 D2 Group 1 Notodden 0 - 2 Lysekloster IL 2.82 3.62 2.08
13.07.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 1 - 2 Eik Tonsberg 1.62 3.87 4.17
05.07.2025 D2 Group 1 Vard Haugesund 4 - 4 Lysekloster IL 2.07 3.48 2.87
29.06.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 3 - 0 Jerv Grimstad 2.58 3.38 2.32
22.06.2025 D2 Group 1 Eik Tonsberg 0 - 0 Lysekloster IL 2.27 3.52 2.51
15.06.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 2 - 1 Arendal 2.80 3.45 2.12
08.06.2025 D2 Group 1 Flekkeroy IL 3 - 1 Lysekloster IL 2.47 3.63 2.32
31.05.2025 D2 Group 1 Lysekloster IL 0 - 0 Notodden 1.66 3.95 3.94

Overall: 15 wins, 13 draws and 22 losses in last 50 matches.

Played Matches

                                                  

Statistics for Last Played Matches

Matches 50  
Wins 15 30%
Draws 13 26%
Losses 22 44%
Goals 160 3.20
Scored Goals 76 1.52
Conceded Goals 84 1.68
Matches Scored 38 76%
Matches Conceded 39 78%
BTS 29 58%
Over 1.5 43 86%
Over 2.5 34 68%
Over 3.5 21 42%
Results
3 - 0 5 10.00%
1 - 1 5 10.00%
1 - 2 4 8.00%
1 - 3 4 8.00%
2 - 3 4 8.00%
2 - 2 3 6.00%
0 - 1 3 6.00%
0 - 2 3 6.00%
1 - 0 2 4.00%
2 - 1 2 4.00%
3 - 1 2 4.00%
3 - 2 2 4.00%
0 - 0 2 4.00%
3 - 3 2 4.00%
0 - 3 2 4.00%
0 - 4 2 4.00%
2 - 0 1 2.00%
4 - 0 1 2.00%
4 - 4 1 2.00%
Total Goals
3 13 26.00%
4 12 24.00%
2 9 18.00%
5 6 12.00%
1 5 10.00%
0 2 4.00%
6 2 4.00%
8 1 2.00%
Goal Difference
0 13 26.00%
-1 11 22.00%
-2 7 14.00%
+1 6 12.00%
+3 5 10.00%
+2 3 6.00%
-3 2 4.00%
-4 2 4.00%
+4 1 2.00%