Second PFL - Bulgaria

Standing Bulgaria
Team MP W D L GS GC G Pts Form
1 Etar Veliko Tarnovo 1 1 0 0 3 0 +3 3
1 Sozopol 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Minyor Pernik 1 1 0 0 3 1 +2 3
3 Spartak Varna 1 1 0 0 3 1 +2 3
5 Maritsa Plovdiv 1 1 0 0 2 0 +2 3
5 Hebar Pazardzhik 1 1 0 0 2 0 +2 3
7 Septemvri Simitli 1 1 0 0 2 1 +1 3
8 Botev Plovdiv II 1 0 1 0 1 1 0 1
8 Litex Lovech 1 0 1 0 1 1 0 1
8 Montana 1 0 1 0 1 1 0 1
8 Septemvri Sofia 1 0 1 0 1 1 0 1
8 Strumska Slava Radomir 1 0 1 0 1 1 0 1
8 CSKA 1948 Sofia II 1 0 1 0 1 1 0 1
14 Marek Dupnitsa 1 0 0 1 1 2 -1 0
15 Ludogorets Razgrad II 1 0 0 1 1 3 -2 0
15 Neftochimic Burgas 1 0 0 1 1 3 -2 0
17 Sportist Svoge 1 0 0 1 0 2 -2 0
17 Yantra Gabrovo 1 0 0 1 0 2 -2 0
19 Dobrudzha Dobrich 1 0 0 1 0 3 -3 0
19 Levski Lom 1 0 0 1 0 3 -3 0
Promotion
Promotion Playoffs
Relegation

Home Standing

Team MP W D L GS GC G Pts Form
1 Etar Veliko Tarnovo 1 1 0 0 3 0 +3 3
1 Sozopol 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Minyor Pernik 1 1 0 0 3 1 +2 3
4 Septemvri Simitli 1 1 0 0 2 1 +1 3
5 Botev Plovdiv II 1 0 1 0 1 1 0 1
5 Montana 1 0 1 0 1 1 0 1
5 Strumska Slava Radomir 1 0 1 0 1 1 0 1
8 Neftochimic Burgas 1 0 0 1 1 3 -2 0
9 Sportist Svoge 1 0 0 1 0 2 -2 0
9 Yantra Gabrovo 1 0 0 1 0 2 -2 0
11 CSKA 1948 Sofia II 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Dobrudzha Dobrich 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Hebar Pazardzhik 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Levski Lom 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Litex Lovech 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Ludogorets Razgrad II 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Marek Dupnitsa 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Maritsa Plovdiv 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Septemvri Sofia 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Spartak Varna 0 0 0 0 0 0 0 0

Away Standing

Team MP W D L GS GC G Pts Form
1 Spartak Varna 1 1 0 0 3 1 +2 3
2 Hebar Pazardzhik 1 1 0 0 2 0 +2 3
2 Maritsa Plovdiv 1 1 0 0 2 0 +2 3
4 CSKA 1948 Sofia II 1 0 1 0 1 1 0 1
4 Litex Lovech 1 0 1 0 1 1 0 1
4 Septemvri Sofia 1 0 1 0 1 1 0 1
7 Marek Dupnitsa 1 0 0 1 1 2 -1 0
8 Ludogorets Razgrad II 1 0 0 1 1 3 -2 0
9 Dobrudzha Dobrich 1 0 0 1 0 3 -3 0
9 Levski Lom 1 0 0 1 0 3 -3 0
11 Botev Plovdiv II 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Etar Veliko Tarnovo 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Minyor Pernik 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Montana 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Neftochimic Burgas 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Septemvri Simitli 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Sozopol 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Sportist Svoge 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Strumska Slava Radomir 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Yantra Gabrovo 0 0 0 0 0 0 0 0
League Statistic
Statistics will be available after second round